special-insurance

بیمه درمان سرطان

بیمه نامه امید آفرین بیمه البرز

بیمه تکمیلی تمام عمر هزینه های درمان سرطان با توجه به هزینه های سنگین و آمار بالای بروز این بیماری به منظور خدمت رسانی بلند مدت به هموطنان ارائه می گردد.

کلیه افرادبین سنین یک تا ۶۰ سال که هم اکنون مبتلا به سرطان نباشند می توانند این بیمه نامه را برای خود تهیه نمایند.

دوره انتظار این بیمه نامه یکسال است و تا پایان عمر معتبر است.

حق بیمه از حدود ۳میلیون ریال برای سن تا ۱۰ سال شروع و برای سن ۳۶ سال حدود ۱۰ میلیون ریال و سن۶۰ سال۲۰ میلیون ریال می باشد

حق بیمه رامی توان در ۵ قسط پرداخت نمود.

پوشش ها و تعهدات شرکت بیمه با افزایش سن بیمه شده افزوده می شود و از ۱۰۰میلیون ریال شروع و تا یک میلیارد و پانصد میلیون ریال افزایش می یابد

بیمه هزینه درمان نازایی و ناباروری

استفاده از فن‌آوری نوین در تشخیص و درمان پزشکی، امیدهای جدیدی را در عرصه زندگی انسان امروزه گشوده، به نحوی که امید به زندگی و همچنین کیفیت زندگی نوع بشر را ارتقاء داده است.

یکی از مواردی که در سالهای اخیر از این پیشرفت ها به نحو احسن بهره مند شده، ناباروری است. ناباروری از منظر پزشکی، اختلالی پیچیده است که جهت شناسایی علت آن به بررسی بسیاری از سیستم‌های فیزیولوژیک بدن نیاز است. روند درمانی یک زوج نابارور از بررسی اولیه آغاز و با اتمام اقدامات تشخیصی و پاراکلینیک ادامه می یابد. مسلماً این روند نه تنها آسان نخواهد بود، بلکه نیاز به مراجعات مکرر خواهد داشت و جمیع عوامل ذکرشده موجب افزایش هزینه های درمانی می‌شود و پرداخت این هزینه‌های کلان برای بسیاری از زوجین به سختی امکان‌پذیر بوده و برای دسته ای از آنها غیرممکن خواهد بود. ازطرفی درصورت عدم درمان وحصول نتیجه می‌تواند به یک معضل اجتماعی تبدیل شود و نهاد مستحکم خانواده را تحت تاثیر قرار دهد و آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و حتی آسیب‌های اقتصادی متعدد مانند کاهش بازده و بهره‌وری فرد در اثر احیاناً افسردگی،نزاع خانوادگی و برخوردهای نامناسب نزدیکان را برای جامعه به همراه آورد.

از طرفی دولت به عنوان متولی سلامت جامعه، مسئول ارائه خدمات مطلوب بهداشتی درمانی است و براساس ماده ۹۰ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی موظف به ارتقاء عدالت توزیعی،دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی و کاهش سهم خانواده های کم درآمد و آسیب‌پذیر از هزینه های درمان و تحمیل هزینه های غیرقابل تحمل سلامت است.

حال باتوجه به تمام موارد اشاره شده در این مجال، شرکت بیمه البرز با دغدغه همیشگی خود مبنی بر ارائه طرح‌هاو خدمات نوین در عرصه بیمه‌ای و در راستای سیاستهای کلان جمهوری اسلامی ایران، درآستانه سال نو و در سال جهاد اقتصادی با امید به برداشتن گامی بزرگ جهت حل مشکلات جوانان کشور و تسهیل در امر ازدواج و هدیه آرامش و امنیت پایدار به خانواده های جوان،طرح بیمه نامه ناباروری و نازایی در زوجین را برای اولین بار در کشور و بصورت انحصاری ارائه می‌نماید.

 


خلاصه ای از مشخصات بیمه درمان نازایی و ناباروری زوجین

موضوع بیمه:

موضوع بیمه،جبران آن بخش از هزینه‌های درمانی که برای درمان ناباروری و نازایی هزینه می‌گردد ونیز هزینه های مرتبط اضافی تحت پوشش که توسط بیمه‌گر اول جبران نشده است.

بیمه شدگان:

کلیه زوجین جوانی که برای بار اول ازدواج نموده و بیشتر از چهار ماه از تاریخ رسمی ازدواج و ثبت آن در یکی از دفترخانه‌های رسمی نگذشته و سن زوجه کمتر از چهل سال باشد مشروط بر اینکه این اولین ازدواج هریک از زوجین باشد.

بیمه گذار:

 بیمه‌گذار شخص حقیقی یا حقوقی است که بیمه را خریداری نموده و متعهد پرداخت حق بیمه آن باشد.

تعریف نازایی:

نازایی عبارت است از عدم موفقیت در بچه دا ر شدن پس از یک سال مقاربت بدون هیچگونه جلوگیری در زوج‌های ازدواج کرده جوان.

دوره انتظار:

دوره انتظار در این بیمه‌نامه به مدت یک سال شمسی از تاریخ ثبت ازدواج رسمی زوجین در یکی از دفاتر ازدواج می باشد.

مدت بیمه نامه:

مدت این بیمه نامه به میزان ۱۰ سال شمسی تعیین می‌گردد که تاریخ آغاز آن از زمان خرید بیمه‌نامه توسط بیمه‌گذار و پایان آن در انتهای سال دهم بیمه نامه و یا تولد اولین فرزند(هرکدام زودتر حادث شود.) خواهد بود.


هزینه های درمانی قابل پرداخت:

الف- کلیه هزینه های درمان سرپایی یا بستری مربوط به علل نازایی و ناباروری زوجین تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۴۰ ریال .

ب-جبران هزینه های درمان عیوب مادرزادی منجر به ناباروری قابل درمان هریک از زوجین تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۲۰ ریال.

 

ج-جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریتهای پزشکی مرتبط با درمان ناباروری تا۰۰۰/۷۰۰ریال داخل شهری و ۰۰۰/۵۰۰/۱ ریال بین شهری .

د-جبران هزینه رحم جایگزین درصورت نیاز و با تائید پزشک معتمد بیمه گر تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۴۰ ریال (صرفاً یک بار در طول مدت بیمه) قابل پرداخت می باشد.

* هزینه های فوق با رعایت ماده شش شرایط عمومی این قرارداد محاسبه و پرداخت میگردد.


موارد استثناء

الف- هزینه اتاق خصوصی و همراه مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه .

ب- زایمان و سزارین.

ج-موارد نازایی و ناباروری ناشی از هرگونه سوء‌استفاده از مواد یا تاثیر عوامل فیزیکی و شیمیایی و فعل و انفعالات هسته‌ای و یا ناشی از جنگ.


حق بیمه بیمه نامه:

  1. حق بیمه پایه این بیمه‌نامه ۰۰۰/۹۸۰/۱ ریال می‌باشد.
  2. ۴% مالیات بر ارزش افزوده مازاد‌بر مبلغ حق بیمه دریافت خواهد شد.
  3. امکان خرید بیمه‌نامه با سقف تعهدات بیشتر با پرداخت حق بیمه مازاد(متناسب با حق بیمه پایه)امکانپذیر است.

بیمه مسافرتی خارح از کشور

شرایط خصوصی

الف: پرداخت هزینه های درمانی

تا سقف ۵۰۰۰۰ یورو در هر مورد و در مدت پوشش می باشد.

فرانشیز: ۲۵ یورو در هر مورد خسارت، به استثناء موارد مربوط به جراحات بدنی و یا بستری شدن حداقل ۲۴ ساعت بیمه شده در بیمارستان

 

ب: پرداخت هزینه های فوریت های دندانپزشکی

تا سقف ۴۰۰ یورو برای هر بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه

فرانشیز: ۲۵ یورو در هر مورد خسارت دندانپزشکی( این هزینه ها به معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان محدود می گردد.)

 

ج: معاضدت حقوقی

شرکت امدادرسان مفری هزینه های دفاع قانونی در مقابل اشخاص ثالث در دعاوی کیفری و مدنی ناشی از حوادث رانندگی در خارج از کشور را تا سقف حداکثر ۱۵۰۰ یورو و یا معادل آن( به ارز کشور مورد دعوی) پوشش خواهد داد.

 

د: پرداخت هزینه مسافرت همراه

در صورتی که بیمه گذار به علت حوادث یا بیماری مشمول این بیمه نامه بیشتر از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود شرکت امداد رسان مفری مخارج انتقال یکی از اعضای بلافصل خانواده وی را از کشور محل اقامت بیمه گذار از جمله هزینه رفت و برگشت به محل بستری شدن و مخارج تا سقف ۸۵ یورو برای هر روز حداکثر به مدت ۱۰ روز و تا مبلغ ۸۵۰ یورو را پرداخت خواهد نمود.

 

ه: جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر

در صورتی که بار همراه مسافر ثیت شده باشد، شرکت امدادرسان مفری هزینه تاخیر در ورود بار همراه وی را مشروط به آنکه شرکت هواپیمایی مربوط وابسته به (یاتا) باشد پس از گذشت حداقل ۶ ساعت تاخیر برای خرید ملزومات اساسی و حداکثر تا سقف ۱۰۰ یورو پوشش میدهد. در کلیه موارد، اسناد موید وقوع حادثه که به تایید شرکت هواپیمایی مربوطه رسیده باشد، می بایست منضم به درخواست بیمه گذار باشد.

 

و: بستری شدن قبل از اطلاع به شرکت امدادرسان

در هر مورد بیماری یا صدمه جانی که به بستری شدن نیاز باشد، بیمه شده و یا نماینده وی باید در عرض ۱۶۸ ساعت (۷) روز از زمان بیماری یا سانحه، مراتب را به اطلاع شرکت امدادرسان برساند عدم تحقق این امر می تواند شرکت امداد رسان را در مطالبه هزینه های مالی که در اثر این تاخیر بوجود آمده و در غیر این صورت بوقوع نمی پیوستند آزاد گذارند

 

شرایط عمومی

الف- جابجایی یا بازگرداندن بیمه گذار به کشور در طول سفر در اثر بروز بیماری یا حادثه: در صورت بروز حادثه یا بیماری ناگهانی بیمه گذار، شرکت امدادرسان مفری نسبت به انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز و یا بازگرداندن وی به کشور محل اقامتش اقدام خواهد نمود. با توجه به موقعیت یا وخامت حال بیمه گذار گروه پزشکی شرکت امدادرسان مفری در مورد مرکز درمانی که باید بیمه گذار به آن انتقال یابد و یا لزوم بازگرداندن وی به کشورش تصمیم گیری خواهد نمود(سپس گروه پزشکی شرکت امدادرسان مفری طی تماس ها تلفنی لازم با مراکز درمانی و پزشکان معالج بیمه گذار در مورد انتقال یا بازگرداندن وی با مناسب ترین وسیله، تصمیم گیری می نماید) در مورد حوادث جزئی و یا بیماری هایی که به صورت سرپایی مداوا می شوند و به اعتقاد گروه پزشکی شرکت امدادرسان مفری بازگشت بیمه گذار به کشورش مورد نیاز نباشد انتقال وی به مکانی که کمک های پزشکی کافی در دسترس باشد یه وسیله آمبولانس با سایر وسایط نقلیه انجام خواهد گردید.

 

ب- بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه گذار به کشور: به محض بستری شدن بیمه گذار به دلیل بیماری ناگهانی و یا حادثه به مدت بیش از ۱۰ روز و یا فوت وی شرکت امدادرسان مفری هزینه بازگشت یک نفر از اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه گذار به کشور مبدا(محل اقامت) را در صورت عدم توانایی به سفر با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیه ای که در ابتدای سفر مورد استفاده قرار گرفته بود تقبل خواهد نمود.

 

ج- بازگرداندن جسد متوفی: در صورت فوت بیمه گذار شرکت امدادرسان مفری تمهیدات لازم برای انتقال و بازگرداندن جسد وی اتخاذ نموده و هزینه های مربوط به انتقال و بازگرداندن جسد وی اتخاذ نموده و هزینه های مربوط به انتقال جسد بیمه گذار به محل خاکسپاری یا مراسم ترحیم در کشور محل اقامت وی را تقبل می نماید.

تبصره: پرداخت هزینه های مربوط به خاکسپاری یا مراسم ترحیم از این پوشش مستثنی می باشد.

 

د- بازگشت اضطراری به کشور: به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده هنگامی که بیمه گذار به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده(تا بستگان درجه دوم) خود ناچار به توقف سفر شود چنانچه وی قادر به سفر با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیه ای که برای سفر اجاره شده است نباشد شرکت امدادرسان مفری هزینه سفر او به کشور محل اقامتش را پرداخت خواهد نمود، بیمه گذار می بایست دلایل ، اسناد یا گواهی هایی که موجب توقف وی شده است(گواهی فوت) را به شرکت امدادرسان مفری ارائه نماید.

 

ح- تحویل دارو: شرکت امدادرسان مفری هزینه های ارسال اضطراری دارو در صورت فقدان آن در محل اقامت بیمه گذار را در صورتی که توسط پزشک معالج وی حتی پیش از سفر تجویز شده است پرداخت خواهد نمود.

 

و- ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری: شرکت امدادرسان مفری مسئولیت ارسال پیام های اضطراری بیمه گذار را در ارتباط با حوادث مشمول پوشش این بیمه نامه بر عهده خواهد گرفت. به تقاضای بیمه گذار شرکت امدادرسان مفری اطلاعات عمومی مراجع درمانی نظیر نام پزشکان، متخصصین، دندانپزشکان یا پیراپزشکان نزدیک به محل، نشانی بیمارستان ها، مراکز پزشکی، داروخانه ها و آمبولانس ها را بهاستثنای مراکز تشخیصی-درمانی در اختیار بیمه گذار قرار خواهد داد.

 

ز- حواله تضمینی وجوه نقد: شرکت امدادرسان مفری وجوه مربوط به هر نوع وثیقه قانونی از جانب بیمه گذار تا سقف حداکثر ۸۵۰ یورو را حواله خواهد نمود. بیمه گذار می بایست مبلغ مورد تقاضا را قبل از دفاتر رسمی شرکت امدادرسان مفری در ایران، به صورت چک بانکی، حواله یا پول نقد به سپرده گذارد.

 

هـ- حواله وجه نقد: چنانچه بیمه گذار در طول مسافرت به خارج از کشور در نتیجه سرقت، مفقود شدن بار، بیماری یا حادثه (که میتواند از طریق مدارک مربوطه نظیر رسید، تائیدیه، شکواییه رسمی و … به اثبات برسد.) پول نقد خود را از دست بدهد، شرکت امدادرسان مفری به شرط سپرده گذاری مبلغ مورد تقاضا در قالب چک بانکی، حواله یا پول نقد در دفتر رسمی خود در ایران نسبت به حواله حداکثر ۸۵۰ یورو اقدام خواهد نمود.

 

ت- فقدان گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور: در صورت فقدان گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه بیمه گذار در خارج از کشور شرکت امدادرسان مفری هزینه های لازم برای تهیه گذرنامه، گواهینامه رانندگی، شناسنامه المثنی و یا مدارک کنسولی مشابه تا سقف ۲۰۰ یورو را تقبل خواهد نمود.

 

ی- یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی: شرکت امدادرسان مفری راهنمایی های لازم در خصوص نحوه گزارش سرقت یا فقدان بار و ملزومات شخصی را به بیمه گذار ارئه نموده و برای یافتن آن همکاری خواهد نمود. در صورت یافته شدن ملزومات مذکور، شرکت حمل کننده، انتقال آن را به مقصد موردنظر بیمه گذار یا کشور محل اقامت وی برعهده خواهد گرفت. در این صورت بیمه گذار متعهد به عودت خسارت دریافتی در زمینه فقدان بار براساس این بیمه نامه خواهد بود.

 

ک- پوشش تاخیر در حرکت: در صورتی که وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده بیمه گذار حداقل ۶ ساعت تاخیر حرکت داشته باشد، شرکت امدادرسان مفری به شرط ارائه نسخه اصلی صورتحساب های مربوطه، هزینه های اضافی تقبل شده به دلیل این تاخیر (از قبیل هزینه های حمل ونقل، اقامت در هتل و همچنین در غذا) تا سقف های مندرج در موارد زیر را به وی جبران خواهد نمود:

۱- ک. در صورتی که تاخیر بیش از ۶ ساعت باشد تا سقف ۴۵ یورو.

۲- ک. در صورتی که تاخیر بیش از ۱۲ ساعت باشد، ۴۵ یورو اضافه بر بند ۱-ک.

۳- ک. در صورتی که تاخیر بیش از ۱۸ ساعت باشد، ۴۵ یورو اضافه برب بند ۲-ک.

۴- ک. و در صورتی که تاخیر بیش از ۲۴ ساعت باشد، ۴۵ یورو اضافه بر بند ۳-ک.

حداکثر سقف تعهد بابت کلیه موارد فوق ۱۸۰ یورو می باشد. هر گونه تاخیر ناشی از اعتصاب کارکنان شرکت های هواپیمایی، فرودگاه های مبدا و مقصد و یا شرکت های خدماتی طرف قرارداد آنها و همچنین تاخیرهای مربوط به پروازهای چارتر و غیر عادی از این تعهد مستثنی می باشد. شرایط و محدودیت های مربوط به بند ک(تاخیر در حرکت) عبارتند از:

  1. پیش از آنکه درخواست خسارتی به موجب این بخش از بیمه نامه مورد بررسی قرار گیرد، بیمه گذار می بایست تاییدیه کتبی در مورد تاریخ و زمان حرکت و دلایل تاخیر را از شرکت حامل یا نمایندگان آنها دریافت نماید.
  2. خسارت های مربوط به این بخش از تعهدات از زمانی که به موجب تاییدیه رزرو جا، برای حرکت بیمه گذار مقرر بوده است، محاسبه خواهد گردید.

 

استثنائات عمومی

  1. موارد زیر به عنوان اصول کلی از پوشش ها و مزایای این بیمه نامه مستثنی می باشند:

۱-۱. مواردی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در نتیجه سوءنیت بیمه گذار مشارکت وی در اقدامات جنایی یا ناشی از اعمال تقلب آمیز و با بی توجهی و بی احتیاطی جدی وی حاصل شده باشد.

۱-۲. عوامل و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش زمین، آتشفشان، طوفان های موسمی غیر طبیعی، سقوط اجسام از فضا، شهاب ثاقب و به طور کلی هر گونه پدیده خارق العاده جوی، هوایی، زمینی و یا وابسطه به امور زمین شناسی.

۱-۳. وقایع ناشی از تروریسم، نافرمانی یا آشوب های گروهی.

۱-۴. وقایع یا اقدامات نیروهای مسلح یا نیروهای امنیتی در زمان صلح.

۱-۵. جنگ با اعلام و یا بدون اعلام قبلی و هر گونه درگیری یا مداخله بین المللی یا استفاده از زور و خشونت.

۱-۶. موارد ناشی از انرژی و پرتوهای هسته ای.

۱-۷. موارد ناشی از حضور بیمه گذار در شرط بندی، درگیری و نزاع به استثناء دفاع مشروط و یا ضرورت.

۱-۸. بیماری و یا صدمات جسمانی که پیش از خسارت وجود داشته است.

۱-۹. موارد ناشی از شرکت بیمه گذار در رقابت ها، ورزش ها و آزمایش های مقدماتی یا آموزشی.

۱-۱۰. مبادرت به انجام ورزش های زیر:

مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری به هر روش، مسابقه شکار بزرگ در خارج از قلمرو اروپا، غواصی زیر آب با استفاده از کپسول هوا، قایقرانی در آب های بین المللی با وسیله ای که برای حمل و نقل عمومی مسافر ساخته نشده است. اسب سواری، کوهنوردی، غارنوردی، مشت زنی، کشتی به هر شیوه، ورزش های رزمی، چتربازی، بالون سواری، سقوط آزاد، گلایدینگ، و به طور کلی هر گونه ورزش و تفریح که عرفا خطرناک تلقی می گردد.

۱-۱۱. حضور در رقابت ها و تورنمنت هایی که به وسیله فدراسیون ورزشی یا سازمان های مشابه برگزار می شوند.

۱-۱۲. اسکی و یا ورزش های مشابه زمستانی و تابستانی خطرناک.

۱-۱۳. اشخاص مقیم دائم و یا دانشجویان خارج از ایران.

۱-۱۴. استفاده از وسایل غیر مجاز ناوگان هوایی برای حمل و نقل عمومی مسافر و همچنین چرخ بال، به عنوان مسافر یا خدمه.

۱-۱۵. حوادث ناشی از ریسک های شغلی بیمه گذار که طبق قانون به عنوان حوادث شغلی یا کار قلمداد می شوند.

 

  1. علاوه بر استثنائات فوق، موارد زیر نیز خارج از شمول این بیمه نامه می باشد:

۲-۱. خدماتی که راساً به وسیله بیمه گذار، بدون اطلاع و موافقت قبلی شرکت امدادرسان مفری و یا شرکت گلف اسیست به استثناء موارد ضروری انجام پذیرد. در موارد ضروری بیمه گذار باید اسناد و نسخه های اصلی صورتحساب ها را به شرکت ارائه نماید.

۲-۲. عوارض یا صدمات جسمانی ناشی از بیماری های مزمن یا بیماری هایی که پیش از تاریخ شروع این بیمه نامه وجود داشته است.

۲-۳. مرگ ناشی از خودکشی و صدمات جسمانی و عواقب ناشی از اقدام به آن.

۲-۴. موارد ناشی از بیماری ها و یا آسیب های ایجاد شده بر اثر مصرف ارادی الکل، دارو، مواد سمی، مواد مخدر یا داروهای فاقد نسخه پزشکی و همچنین هر گونه بیماری روانی یا عدم تعادل روحی.

۲-۵. موارد ناشی از امتناع یا تاخیر بیمه گذار یا اشخاص مسئول وی در انتقال به مراکز درمانی پیشنهاد شده به وسیله شرکت امدادرسان مفری و مورد توافق پزشکی آن.

۲-۶. درمان های توانبخشی.

۲-۷. پروتز، وسایل کمک ارتوپدی یا ارتودنسی و همچنین عینک.

۲-۸. موارد ناشی از حاملگی و زایمان و عوارض ناشی از آن و یا سقط جنین.

۲-۹. موارد ناشی از باری که به خوبی بسته بندی یا شناسایی نشده و همچنین بار شکننده و یا موارد فاسد شدنی.

۲-۱۰. مساعدت یا جبران خسارت برای حوادث واقع شده در طول سفر، در هر یک از موارد زیر:

الف- پیش از شروع اعتبار بیمه نامه.

ب- با هدف انجام معالجات پزشکی.

ج- پس از تشخیص یک بیماری صعب العلاج.

۲-۱۱. هزینه هایی که در کشور محل اقامت بیمه گذار پیش آید، هزینه هایی که در خارج از چارچوب اجرای بیمه انجام گیرد و در هر  صورت، هزینه هایی که پس از انقضای تاریخ بیمه نامه و یا پس از گذشت ۹۲ روز از تاریخ شروع بیمه نامه، صرف نظر از مفاد بندهای ضمیمه یا مندرجات شرایط خصوصی بیمه نامه توسط بیمه گذار تقبل گردد.

 

  1. شرکت امدادرسان مفری در صورتی که به دلیل قوای قهریه نتواند هر یک از خدماتی را که به طور اخص در این بیمه نامه در نظر گرفته شده به مرحله عمل در آورده، از مسئولیت مبرا می باشد.

جابجایی انبوه کالا و مسافر به وسیله ناوگانهای هوایی و دریایی و متعلقات مربوطه دراقصی نقاط جهان ایجاب می نماید پوشش های مناسب بیمه ای در برابر خطرات و حوادث احتمالی بمنظور حفظ و حراست از اینگونه سرمایه ها با اطمینان خاطر بیشتر به فعالیتهای تجاری و اقتصادی خود ادامه دهند. 
ازجمله بیمه نامه هایی که در زمینه بیمه های مخصوص توسط بیمه البرز ارائه می گردد عبارتند از:

بدنه و ماشین آلات کشتی

در صورتی که بدنه و ماشین آلات و تاسیسات آن بعلت وقوع هر یک ازخطرات بیمه شده ،‌زیان وارده به بیمه گذار را تا حداکثر مبلغی که به عنوان ارزش مورد بیمه در بیمه نامه تعیین میشود با توجه به شرایط و مقررات بیمه نامه جبران می نماید.

خطرات تحت پوشش عبارتند از:
ـ حوادث دریا ، رودخانه ،‌دریاچه یا آبهای قابل کشتیرانی
ـ آتش سوزی و انفجار
ـ دزدی توام با اعمال زور توسط افراد خارج از کشور
ـ به دریا انداختن
ـ شکستن یادچار حادثه شدن تاسیسات یا راکتورهای هسته ای
ـ برخورد هواپیما یا وسیله مشابه دیگر یا اشیائی که از آنها سقوط می کنند 
ـ زمین لرزه – آتشفشان – صاعقه

مسئولیت درقبال اشخاص ثالث

در این نوع بیمه نامه ، بیمه البرز متعهد میشود چنانچه بین کشتی بیمه شده و کشتی دیگر و یا هر شیء ثابت یا متحرک در دریا تصادمی ایجاد شود و بیمه گذار مسئول حادثه شناخته شود خسارت وارد به طرف زیان دیده ” مالک کشتی یا شیء دیگر ” را نیز جبران نماید.

بیمه بدنه کانتینر و مخازن حمل مایعات و موادشیمیائی

این نوع بیمه نامه در حال حاضر به صاحبان شرکت های کشتیرانی و سایرشرکتهای حمل و نقل که دارای تعداد زیادی کانتینر و مخازن به اندازه های مختلف ” اعماز ۲۰ فوت و ۴۰ فوت یخچال دار ” هستند ، ارائه میگردد و در خطراتی همانند تصادف ،سقوط ، برخورد با اشیاء حوادث جاده ، و نیز غرق کشتی و حریق در بنادر و گمرکات ،مخازن و کانتینر های مورد بحث را تحت پوشش قرار میدهد.

بیمه هواپیما

این شرکت در رشته بیمه هواپیما مطابق با استانداردها و کنوانسیون های بین المللی پوشش های زیر را ارائه می نماید.
ـ بیمه بدنه هواپیما”HULL”
ـبیمه حوادث سرنشین “P.A” 
ـ بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث “T.P.l” ویا”T.P.L.L” 
ـ بیمه مسئولیت در قبال بار مسافر”Passengers Baggage Liability” 
ـ بیمه مسئولیت در قبال بار در مورد هواپیمای باربری

فقدان وجوه نقد و یا اسناد مالی که قابل تبدیل به پول باشند از قبیل چک های مسافرتی ، چکهای بانکی ، سفته و اوراق بهادار که موضوع این بیمه نامه می باشند، در اثر بروزخطرات ناسی از آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سیل زلزله ، طوفان ، سرقت ، دزدی یاشکست حرز و تصادف وسیله نقلیه حامل وجوه که منجر به مفقود و یا از بین رفتن وجوه گردد، تحت پوشش این بیمه نامه قرار میگیرند.
متقاضیان این بیمه نامه می توانندکلیه شرکت ها ، کارخانجات تولیدی ، بانکهای قرض الحسنه ، موسسات اعتباری،‌فروشگاههای زنجیره ای ، آژانسهای صندوق مسافرتی و … باشند، که همگی به نوعی بامسئله نقدینگی و نگهداری وجوه در صندوق در طی شبانه روز و همچنین با نقل و انتقال وجوه از نقطه ای به نقطه دیگر روبرو بوده و لذا هریک از این واحدهای اقتصادی وبازرگانی بمنظور حفظ اموال اشخاص ثالث که به صورت امانت نزد آنها قرار دارد، از این پوشش بیمه ای که از سوی شرکت سهامی بیمه البرز بنحو مطلوب و گسترده ازائه میشود، میتوانند بهره مند گردند.

بیمه‌ نامه‌ پول‌ درصندوق‌ و پول‌ در گردش

پول‌ در صندوق‌

در این‌ نوع‌ بیمه‌، پول‌ “اسکناس‌ یا وجوه‌ رایج‌مملکتی‌”،سکه‌”به‌ استثنای‌ مسکوکات‌ گرانبها”، چک‌ بانکی‌ و تمبرهای‌ مالیاتی‌موجود در صندوق‌ و خزانه‌ موسسات‌، شرکتها و بانکها مادامی‌ که‌ در صندوق‌ یاخزانه‌ مذکور نگهداری‌ می‌شود درمقابل‌ خط‌ر سرقت‌ باشکستن‌ حرز، تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ می‌ باشد. ضمنا چنانچه‌ محل‌ استقرار صندوق‌ یا خزانه‌ متعلق‌ به‌ بیمه‌گزارباشد خسارات‌ وارده‌ به‌ محل‌ مورد بیمه‌ در نتیجه‌ سرقت‌ یا اقدام‌ به‌ سرقت‌ نیزتحت‌ پوشش‌ قرار می‌ گیرد.

پول‌ درگردش‌

در این‌ نوع‌ بیمه‌، کلیه‌ وجوه‌ در حین‌ نقل‌ و انتقال ‌بیمه‌گزار از یک‌ نقط‌ه‌ به‌ نقاط‌ دیگر در مقابل‌ خط‌رات‌ آتش‌ سوزی‌، انفجار،صاعقه‌ و سرقت‌ “اعم‌ از مسلحانه‌ یا غیر مسلحانه‌ و توام‌ با جبر و عنف‌” تحت‌پوشش‌ بیمه‌ای‌ می‌باشد.